Operátor O2 přichází s novinkou Wttx

Snad každý z nás už někdy slyšel o společnosti O2. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších společností, které se zabývají telefonními sítěmi a telefony v České republice. Ředitel O2 Jan Hruška prohlásil, že již brzy vyjde na světlo nová služba, která se nazývá Wttx. Počítá se i s tím, že se na trhu ujme a to ještě letos. Jedná se o speciální technologii, která bude v terénu nasazena do prostředí, ve kterém stávající zákazník využívá pomalou ADSL přípojku a kde se přechod na rychlejší VDSL nevyplatí z finančních důvodů realizovat. V plánu je pokrýt touto službou alespoň jeden milion domácností. O Wttx lze říci, že se jedná o nástavbu pevného bezdrátového internetu LTE, kteří mnozí znají pod názvem Air Fix. Ten je v provozu již od března 2017.
centrála O2

Nová moderní technologie by měla do roku 2020 pokrýt všechen rychlý pevný internet od O2. Za dobrou zprávu bychom mohli považovat i to, že se moderní technologické postupy neprojeví na ceně služeb, které zůstanou na stejné úrovni. Zákazníkovi se tak dostanou za stejné poplatky lepší služby, které spočívají v rychlejším připojení.
budova O2

Možná si teď říkáte, jak je to asi s konkurencí. Taková společnost T – Mobile sází na optické kabeláže. Ráda by také instalovala optiku v průběhu několika let na jednoho do milionu domácností. Kabeláž je sice nákladnější a více strnulá, ale za to v má v některých případech své opodstatnění.
o2 věž

Díky tomu, že roste připojení, roste také množství přenesených dat. Očekává se, že objem přenesených dat vzroste za 4 roky zhruba třikrát. Navíc má společnost O2 v plánu investovat do dvou stovek vysílačů internetu LTE a díky tomu se počet základen rozšíří až na 1300.

V roce 2018 začal testovací provoz sítě 5G. Jak se toto testování vyvíjí, zatím není moc jasné. Někteří operátoři ale uvedli, že provoz sítí, které mají 3G postupně ukončí.

Operátor O2 přichází s novinkou Wttx
4.7 (93.33%)3

Nejnovější příspěvky