Dokonalá kuchyň je srdcem každé domácnosti

Místnost, která bude vyhrazena pro kuchyň a budete ji zařizovat nebo rekonstruovat, tak je nutné si předem dobře rozmyslet, co vše v ní budete potřebovat. Takže je důležité si nejdříve vše předem proměřit. Zvlášť menší prostor, tam se musí počítat s každým centimetrem.
Při zařizování kuchyně ve vašem bydlení by žena měla určitě asistovat. Protože většinou ženy „kralují“ v kuchyni. Ona sama rozhodne, co vše ve své kuchyni bude potřebovat.
lustr nad stolem


Ne každý má dostatek peněz na nábytek, který si nechá udělat na míru. Je to samozřejmě výborné řešení. Ale některé kusy nábytku (i do kuchyně) se dají koupit v obchodě. Je samozřejmě lacinější než vyrobený na zakázku, ale výběr je dobrý.  Nábytek do kuchyně dokážete sehnat jak kvalitní, tak s moderním designem. Pokud byste chtěli poradit, nabízíme

                     pár tipů, které jsou osvědčené pro jak pro praktičnost, tak pohodu v kuchyni:

 moderní kuchyň

Výška a šířka pracovní plochy by měla být přizpůsobena výšce ženy (nebo i muže) tak, aby byla co nejpohodlnější pro práci, případně zvykům a zkušeností. Protože se u pracovní desky převážně stojí, při výšce ženy 150 až 165 cm bývá výška desky 85 až 95 cm. Pokud je žena vyšší, pracovní plocha může být až 95cm.

 

Varná deska s pečící troubou (nebo sporák), by měla být správně umístěna pod digestoři v dobře obslužné výšce, přibližně 150 – 160 cm.

 

Výška spodní hranyhorních skříněk nad pracovníplochou je většinou 60 až 70 cm. Tato výška může být ovlivněna keramickým obkladem.

 

Mycí dřez a myčkuje ideální mít vedle sebe. Rozměr korpusů je minimálně 45 cm. Pokud si zakoupíte tyto kusy o rozměru korpusů 60 cm, tak je to ideální rozměr. Můžete tak pod mycí dřez umístit praktický výsuvný koš na tříděný odpad.

 

Osvětlení v kuchyni je velmi důležité. Mělo by být kvalitní a příjemné zároveň. Výběr velikosti a typ konkrétního svítidla bude záležet na tom, kolik se vás schází u jídelního stolu. Např. pokud budete mít malou kuchyň a budete mít jídelní stůl u okna, tak vám bude stačit

                     o    K osvětlení pracovní plochy se používá nejčastěji pod-linkové led osvětlení, které se umístí nejlépe pomocí šroubků do dna horních skříněk.

                     o    Světlo nad jídelním stolemje velmi důležité. Nemělo by se v žádném případě podceňovat. Správné osvětlení by mělo nejenom

k připravenému pokrmu ovlivnit chuť, ale mělo by dotvářen atmosféru pohody.
luxusní domácí interiér

V žádném případě by nemělo strávníky u stolu oslňovat a vrhat stín na druhé.


Skříňky, šuplíky a boxy, tam se všude využívá kováníapojezdy. Na těch by se při zařizování kuchyně nemělo určitě šetřit. Protože tyto součástky nábytku jsou dennodenně používány, tak by měly vydržet dost dlouhou dobu.

Nejnovější příspěvky